Informacje


Tagi:
o festiwalu program lista filmów bilety kina sponsorzy kontakt sklep archiwum nagrody dodatkowe imprezy


Program | w skrócie

Dwudziesta piąta edycja Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, jednej z największych imprez filmowych w Chicago, odbędzie się od 8 do 24 listopada 2013 roku, w trzech wybranych kinach metropolii chicagowskiej. W programie tej imprezy znajdzie się blisk 70 nowych polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji w większości z napisami angielskimi.

Jak co roku, zjadą do Chicago na spotkanie z publicznością liczne gwiazdy polskiego kina.

Gala oficjalnego otwarcia festiwalu odbędzie się w jednym z najnowocześniejszych kompleksów kinowych w kraju Muvico Rosemont 18 (9701 Bryn Mawr Ave., Rosemont) w sobotę, 9 listopada o godz. 19:00. Uroczyste przyjęcie z udziałem zaproszonych gości ze świata filmu, będzie miało miejsce w Society for Arts (1112 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL) od godz. 21:30 do 24:00. Zarówno Muvico, jak i Society for Arts oferują gościom bezpłatny parking.

Przez cały okres festiwalu będzie trwał plebiscyt na najciekawszy film fabularny i dokumentalny. Najciekawsze filmy otrzymają nagrody Złotych Zębów.

Oficjalne zamknięcie festiwalu i ceremonia rozdania nagród odbędzie się w Muvico Rosemont 18 w niedzielę, 24 listopada o godz. 17:00. Na Galę Otwarcia i Zamknięcia oraz wszystkie specjalne pokazy obowiązują osobne zaproszenia.

Pojedyncze bilety kosztują $14 na seanse filmów fabularnych i $10.00 na filmy dokumentalne. Szczególnie polecamy popularne karnety festiwalowe (ważne dla jednej osoby), które pozwalają na znaczne oszczędności. Karnet kosztuje $75 na 7 dowolnie wybranych filmów. Karnety nie obejmują wieczoru otwarcia, zamknięcia i imprez specjalnych. Wszyscy goście gali otwarcia PFFA oraz posiadacze karnetów otrzymują bezpłatnie obszerny katalog festiwalowych.

Zaproszenia na Galę Otwarcia oraz karnety festiwalowe będa w sprzedaży od 1 września br., zaś bilety na pojedyncze seanse będą dostępne od 1 października br. Pełen program i kalendarz imprez XXV Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce zostanie podany do wiadomości publicznej na około miesiąc przed rozpoczęciem imprezy.

Zaproszenia i bilety na seans otwarcia PFFA można nabywać przez internet ze strony festiwalowej (www.pffamerica.com), przez telefon płacąc kartą kredytową (tel. 773.486.9612), można też zamawiać w Towarzystwie Sztuki (1112 Milwaukee Ave., Chicago, IL 60642), czeki należy wystawiać na: Society for Arts.

 

  

 


 


________________________________________________________________________________________________________________________________

O FESTIWALU | PROGRAM | NAGRODY | SPONSORZY | ARCHIWUM | IMPREZY | SKLEP FESTIWALOWY | KONTAKT

- w skrócie
- lista filmów
- program
- bilety/kina
- "Zlote Zęby"
- "Skrzydła"
________________________________________________________________________________________________________________

Polish Film Festival in America :: 1112 N. Milwaukee Ave. | Chicago, IL 60642 :: tel.: +1 773.486.9612 | fax: +1 773.486.9613 | pffamerica@pffamerica.com